Jednodniowe czy miesięczne – jakie soczewki wybrać dla siebie?

Nie jest to łatwe pytanie, szczególnie, jeśli do tej pory chodziliśmy jedynie w okularach i jest to nasza pierwsza próba zmiany ich na coś wygodniejszego, niż spadające z nosa nieporęczne szkła. Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo różnorodnych soczewek kontaktowych, nawet kolorowych, które jednak niekoniecznie muszą być dobre dla naszych oczu. Bez względu na to, jaki kolor czy moc ich wybierzemy, powinniśmy zawsze starać się znajdować jedynie produkty pochodzące od najlepszych producentów.

Dlaczego ważna jest renoma producenta?

Im lepszy producent, to znaczy posiadający większą renomę oraz zaufanie swoich klientów, tym z lepszym produktem będziemy mieć do czynienia. Tak jest w przypadku Johnson&Johnson, który wyprodukował 1-Day Acuvue Trueye, jednodniowe soczewki kontaktowe, wykonane w oparciu o najnowsze i zdecydowanie najlepsze na rynku technologie, dzięki którym nasze oczy są w pełni bezpieczne i nie grożą im żadne podrażnienia czy zaczerwienienia.

Czy jednodniowe soczewki są lepsza?

Trudno stwierdzić, które soczewki są lepsze, ponieważ to zależy w zasadzie od indywidualnych potrzeb i preferencji człowieka, co jednak nie oznacza, że jednodniowe soczewki nie będą zwyczajnie higieniczniejsze oraz lepiej się sprawdzające pod względem komfortu – jeśli mamy soczewki, które każdego dnia wymieniamy na nowe, nie ma obawy, że zanieczyścimy je sobie sami w jakikolwiek sposób je dotykając, nawet przez przypadek.

2 myśli na temat “Jednodniowe czy miesięczne – jakie soczewki wybrać dla siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *