Za co tak kochamy soczewki kontaktowe?

Coraz częściej wybieramy rozwiązania, które są dla nas zwyczajnie wygodne. Coraz częściej przyzwyczajamy się do komfortowych rozwiązań dla naszego życia, które zapewnią nam możliwość stu procentowego korzystania z pełni życia. Często w takich wypadkach przechodzimy na noszenie soczewek kontaktowych, a ci, którzy pozostają tradycjonalistami, czasem łamią się i w okresie letnim również zamieniają swoje okulary na soczewki kontaktowe. Są one zdecydowanie wygodniejsze, nie spadają, nie przeszkadzają, nie parują, ani nie przeszkadzają w noszeniu okularów przeciwsłonecznych. Właśnie dlatego tak chętnie po nie sięgamy.

Jednodniowe czy miesięczne? Jakie soczewki wybrać?

Wszystko będzie zależało w zasadzie od naszych preferencji oraz od tego, jak często je zakładamy. Jeśli zrezygnowaliśmy z okularów właśnie na rzecz soczewek, powinniśmy raczej zainwestować w soczewki przynajmniej tygodniowe – będą tańsze, a jednako skuteczne i praktyczne, co te jednodniowe. Jeśli jednak nasze oko nie jest do nich przyzwyczajone, a my chcemy skorzystać z nich jedynie podczas wakacyjnego wyjazdu, zdecydowanie praktyczniejsze będą soczewki jednodniowe, na przykład 1-Day Acuvue Trueye.

Dlaczego warto wybierać dobre marki?

Czasem wydaje nam się, że cena za oferowane soczewki jest horrendalnie wysoka, jednak zawsze idzie za nią w parze wysoka jakość oraz na przykład spora oddychalność – oznacza to, że nasza gałka oczna ma cały czas dostęp do tlenu, dzięki czemu pozostaje zdrowa oraz nie żółknie z biegiem czasu; nowe technologie pomagają również w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia oka.

2 myśli na temat “Za co tak kochamy soczewki kontaktowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *